Chihuahua Ry:n

Pääerikoisnäyttely 2021

Lyhytkarvaiset 02.10.2021
Pitkäkarvaiset 03.10.2021

AIKATAULUT

*:llä merkityillä luokilla tuomarimuutos

Näyttelyn aikataulukirje

Lauantai 02.10.2021, Lyhytkarvaiset chihuahuat

Kehä 1, Tuomari Inga Uzkalne, Liettua ( 63 koiraa )

10:00 Lyhytkarvaiset urokset Pentuluokka 5 - 7 kk 8
Lyhytkarvaiset urokset Pentuluokka 7 - 9 kk 1
Lyhytkarvaiset nartut Pentuluokka 5 - 7 kk 10
Lyhytkarvaiset nartut Pentuluokka 7 - 9 kk 4
Lyhytkarvaiset ROP-pentu
11:15 Lyhytkarvaiset urokset Junioriluokka 9 - alle 18 kk 11
n. 12:00 Lounastauko
12:30 Lyhytkarvaiset urokset Nuortenluokka 15 - alle 24 kk 5
Lyhytkarvaiset urokset Avoinluokka 15 kk -> 10
Lyhytkarvaiset urokset Valioluokka 12
Lyhytkarvaiset urokset Veteraaniluokka yli 8 v 2
Lyhytkarvaiset Parhaan uroksen valinta

Kehä 2, Tuomari Marie Callert, Ruotsi ( 56 koiraa )

10:00 Lyhytkarvaiset nartut Junioriluokka 9 - alle 18 kk * 12
Lyhytkarvaiset nartut Nuortenluokka 15 - alle 24 kk * 8
Lyhytkarvaiset urokset Avoinluokka 15 kk -> * 15
n. 12:15 Lounastauko
12:45 Lyhytkarvaiset nartut Valioluokka* 12
Lyhytkarvaiset nartut Veteraaniluokka yli 8 v * 9
Lyhytkarvaiset Parhaan nartun valinta

Kehä 1 - 2 Lyhytkarvaiset chihuahuat

14:00 Rop-juniori Marie Callert
Rop-veteraani Inga Uzkalne
ROP Marie Callert
Rop-kasvattajaluokka Marie Callert
Rop-jälkeläisluokka Inga Uzkalne

Erikoisnäyttelyn kilpailut
Paras Nuori Inga Uzkalne
Paras ensikertalainen aikuinen Marie Callert
Paras liike Inga Uzkalne
Paras pää Marie Callert
Paras pari Inga Uzkalne

Sunnuntai 03.10.2021, Pitkäkarvaiset chihuahuat

Kehä 1, Tuomari Marie Callert, Ruotsi ( 90 koiraa )

09:00 Pitkäkarvaiset urokset Pentuluokka 5 - 7 kk * 5
Pitkäkarvaiset urokset Pentuluokka 7 - 9 kk * 1
Pitkäkarvaiset nartut Pentuluokka 5 - 7 kk * 10
Pitkäkarvaiset nartut Pentuluokka 7 - 9 kk * 5
Pitkäkarvaiset ROP-pentu
Pitkäkarvaiset urokset Junioriluokka 9 - alle 18 kk * 14
n. 11:00 Lounastauko
11:30 Pitkäkarvaiset urokset Nuortenluokka 15 - alle 24 kk * 8
Pitkäkarvaiset urokset Avoinluokka 15 kk -> * 20
Pitkäkarvaiset urokset Valioluokka * 10
Pitkäkarvaiset urokset Veteraaniluokka yli 8 v * 2
Pitkäkarvaiset Parhaan uroksen valinta
Pitkäkarvaiset nartut Veteraaniluokka yli 8 v * 15

Kehä 2, Tuomari Inga Uzkalne, Liettua ( 89 koiraa )

09:00 Pitkäkarvaiset nartut Junioriluokka 9 - alle 18 kk 27
Pitkäkarvaiset nartut Nuortenluokka 15 - alle 24 kk 8
n.11:00 Lounastauko
11:30 Pitkäkarvaiset nartut Avoinluokka 15 kk -> 38
Pitkäkarvaiset nartut Valioluokka 16
Pitkäkarvaiset Parhaan nartun valinta

Kehä 1 - 2 Pitkäkarvaiset chihuahuat

15:00 Rop-juniori Inga Uzkalne
Rop-veteraani Marie Callert
ROP Inga Uzkalne
Rop-kasvattajaluokka Inga Uzkalne
Rop-jälkeläisluokka Marie Callert
Erikoisnäyttelyn kilpailut
Paras Nuori Marie Callert
Paras ensikertalainen aikuinen Inga Uzkalne
Paras liike Marie Callert
Paras pää Inga Uzkalne
Paras pari Marie Callert
BEST IN SHOW
Sunnuntaina pidettäviin BIS-pentu, BIS-JUN-, BIS-VET- ja BIS- kilpailuihin osallistuvat pitkä- ja lyhytkarvaisten ROP- ja VSP-koirat.
Paras pentu Inga Uzkalne
Paras juniori Marie Callert
Paras veteraani Inga Uzkalne
Näyttelyn paras Marie Callert
Paras kasvattajaryhmä Marie Callert
Paras jälkeläisryhmä Inga Uzkalne
Royal Canin